Krav maga dla kobiet – kurs skutecznej samoobrony

Każdego roku w Polsce ofiarami gwałtu pada ponad 30.000 kobiet, z czego zaledwie 8% decyduje się zgłosić to przestępstwo na policję. Bez wątpienia jest to statystyka wstydu dla gwałcicieli, ale też powód do pochylenia się i moment refleksji nad tym tragicznym zjawiskiem. Aby przygotować kobiety na zagrożenie bezpieczeństwa, opracowaliśmy specjalne szkolenie krav maga dla kobiet. Zajęcia dostosowane są do potrzeb uczestniczek, a nauczane techniki oparte o sytuacje “z życia wzięte” pozwolą skutecznie odeprzeć zagrożenie.Krav maga dla kobiet – na czym polega?

 

Na rynku dostępne są rozmaite kursy samoobrony oraz sztuki walk. Efektownie wyglądające wykopy, przewroty czy skomplikowane sekwencje ruchów mogą jednak nie pomóc w sytuacji, gdy przed filigranową kobietą stanie drab dominujący warunkami fizycznymi. Dochodzi do tego element strachu i stresu, który paraliżuje i sprawia, że nasze zachowanie może stać się irracjonalne. Skutecznego działania w takich sytuacjach uczy krav maga dla kobiet. Jest to dedykowany kurs opracowany przez założyciela Akademii Obrony Saggita – Tadeusza Dubickiego – który gwarantuje każdej kursantce kompleksowe przygotowanie do obrony w razie napadu. Zajęcia w żeńskich grupach sprawiają, że uczestniczki nie muszą czuć się skrępowane obecnością mężczyzn, a przyjazna atmosfera dodatkowo umili naukę samoobrony. Specjalnie opracowany plan z kolei pomaga w pracy na codziennych przykładach z typowymi utrudnieniami, np. podjęciem działania z założonymi butami na obcasie czy walki z pijanym agresorem. Już od pierwszych zajęć przekonasz się, że Twoje poczucie bezpieczeństwa wzrośnie, a w sytuacji zagrożenia będziesz w stanie kontrolować strach i stres, zachowując trzeźwe myślenie. Krav maga dla kobiet odbywa się w Świdnicy, Wałbrzychu oraz Wrocławiu – możesz wybrać, w którym miejscu chcesz się uczyć.

 

Kto powinien wybrać kurs krav magi dla kobiet?

 

Na specjalnie przygotowany kurs krav magi we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu zapraszamy każdą kobietę, bez wyjątku. Nie liczy się to, ile masz lat, czy masz doświadczenie w zakresie samoobrony oraz jaki jest Twój stopień wysportowania. Nauczymy Cię przydatnych technik i metod obrony przed rozmaitymi formami napaści i sytuacjom zagrażającym zdrowiu oraz życiu. W szczególny sposób kurs krav magi dla kobiet polecamy paniom, które:

 

  • Pracują w środowisku niebezpiecznym, związanym z przemocą lub eksponowanym na przemoc, np. służby mundurowe, pracownicy opieki socjalnej;
  • Prowadzą aktywne życie towarzyskie i regularnie odwiedzają kluby, aby były w stanie wybrnąć z potencjalnie niebezpiecznych sytuacji;
  • Mieszkają w niebezpiecznych dzielnicach oraz rejonach, w których przestępczość – szczególnie dotycząca ciężkich przestępstw – jest ponadprzeciętnie wysoka;
  • Z uwagi na swój styl życia, miejsce zamieszkania lub wykonywaną pracę często poruszają się samotnie po zmroku lub w źle oświetlonych miejscach;
  • Stresują się obecnością osób nieznajomych, w szczególności mężczyzn, którzy w wyraźny sposób mają większą tężyznę fizyczną.

 

Panom czytającym ten artykuł podpowiadamy: kurs samoobrony dla kobiet to świetny pomysł na prezent urodzinowy, bożonarodzeniowy czy rocznicowy. Tym sposobem okażemy trosce naszej partnerce, mamie, siostrze czy innej bliskiej osobie, a jednocześnie sprawimy, że obdarowana kobieta nabędzie praktycznych i przydatnych umiejętności.

 

Dodatkowe korzyści z krav magi dla kobiet

 

Podstawową i najbardziej jaskrawą korzyścią, jaką daje krav maga dla kobiet we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu jest zdobycie umiejętności samoobrony. Jednak to nie jedyny benefit płynący z uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Akademię Obrony Saggita. Krav maga to sztuka walki, która bazuje na dynamice i ruchu, dzięki czemu w naturalny sposób dochodzi do spalania kalorii. To z kolei pomaga w zgubieniu nadmiarowych kilogramów, a zarazem pomaga wzmocnić gibkość i zręczność. Kurs samoobrony dla kobiet to alternatywa dla ćwiczeń na siłowni lub w centrach fitness, na który możesz z powodzeniem wybrać się ze swoją przyjaciółką. A skoro o ludziach mowa – sala ćwiczeń sprzyja poznawaniu i zawieraniu nowych relacji. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w których z początku kompletnie obce sobie osoby zaprzyjaźniają się i utrzymują kontakt poza treningami. Dla zdecydowanych uczestniczek przygotowaliśmy specjalną ofertę – 4 miesiące treningów w cenie 3. Na wszelkie pytania z chęcią odpowiemy telefonicznie lub mailowo – wykorzystaj w tym celu nasz formularz kontaktowy. Aktualnie trwa nabór do grup startujących od września, a już teraz możesz dołączyć do naszych grup mieszanych, gdzie nie brakuje aktywnie trenujących kobiet. Widzimy się na sali!

Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?