Krav maga w Świdnicy – Akademia Obrony Saggita

Krav maga to aktualnie jeden z najpopularniejszych systemów samoobrony na świecie. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowej skuteczności oraz uniwersalności systemu. Na zajęcia może uczęszczać każda osoba, bez względu na wiek i płeć, dzięki czemu zarówno starsi, jak i młodsi mogą skutecznie się bronić. Jednym z miejsc funkcjonowania Akademii Obrony Saggita jest Świdnica, dzięki czemu już dziś możesz zapisać się na kurs samoobrony!

Czym jest krav maga?

 

Krav maga to kompleksowy system samoobrony bazujący na rozmaitych dyscyplinach sztuk walki. Najskuteczniejsze elementy walki full combat z takich dziedzin, jak muay thai, boks, jiu jitsu zostały zebrane, a następnie zmodyfikowane tak, by służyły skutecznej obronie przed agresorem. Twórcą krav magi jest Imi Lichtenfeld, o którego historii więcej pisaliśmy w jednym z wcześniejszych tekstów. Początki krav magi sięgały lat 30-tych XX wieku jako sposób ochrony Żydów przed narastającymi atakami ze strony liczniejszych i lepiej uzbrojonych faszystów. Samoobrona nauczana przez Imiego pozwalała Żydom bronić się przeciwko kilku napastnikom oraz w sytuacji uzbrojenia przeciwnika przy własnym braku broni. Na przestrzeni lat system ewoluował i został dostosowany tak, by zarówno w wersji cywilnej, jak i militarnej pozwalał jak najszybciej zażegnać zagrożenie ze strony agresora przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych możliwości.Krav maga w Świdnicy – gwarancja Twojego bezpieczeństwa

 

Krav maga to system stawiający przede wszystkim na praktyczne zastosowanie i realizm otaczającej nas przestrzeni. Oznacza to, że z jednej strony na zajęciach uczymy się technik walki wręcz, z drugiej zaś instruktor pokazuje, w jaki sposób wykorzystać elementy miejskiej architektury. Dowiemy się, w jaki sposób wyjść z opresji, gdy zostaniemy napadnięci przy samochodzie, w ciemnej uliczce czy w wąskim pomieszczeniu. Zajęcia pomogą nam myśleć szybko i działać bez wahania – to podstawowe warunki do skutecznego odparcia zagrożenia. Co istotne, nie trzeba być osobą wysportowaną lub z ponadprzeciętną kondycją, by nauczyć się krav magi. Prezentowane techniki mogą być wykorzystywane zarówno przez rosłych mężczyzn, jak i filigranowe kobiety, przez seniorów i przez młodzież – i w każdym przypadku działają równie skutecznie.Krav maga w Świdnicy – grupa początkująca, zaawansowana czy mieszana?

 

Prowadząc zajęcia z krav magi, każdorazowo określamy poziom zaawansowania danej grupy. Dzięki temu osoby niebędące członkami Akademii Obrony Saggita mogą same zdecydować,czy dane zajęcia będą dla nich odpowiednie pod względem merytoryki. Stosujemy powszechnie przyjętą nomenklaturę, czyli “grupa początkująca” dla osób bez doświadczenia, “grupa zaawansowana” dla osób z co najmniej rocznym doświadczeniem oraz “grupa mieszana”, która skutecznie naucza i początkujących i zaawansowanych. Krav maga w Świdnicy nauczana jest w systemie grupy mieszanej, dzięki czemu jest ona dostępna dla każdego. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 17:30 – 19:00 w Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Jodłowej 21. Przed szkołą dostępny jest parking dla osób poruszających się samochodem, dojechać można również autobusami linii 1, 6, 50 i 52, wysiadając na przystanku Jodłowa/Kopernika lub Jodłowa/Okrężna.Nabór na zajęcia krav magi w Świdnicy

 

Nabór na zajęcia krav magi w Świdnicy prowadzimy w cyklu stałym. Oznacza to, że w każdej chwili możesz się do nas zapisać – nie musisz czekać na ogłoszenie daty nowego naboru. W 2023 roku planujemy również uruchomienie dedykowanej sekcji – krav maga dla dzieci. Jeżeli jesteście zainteresowani kursem samoobrony krav maga w Świdnicy, zadzwońcie do nas lub skontaktujcie się przy pomocy przygotowanego formularza. Nie mieszkacie w Świdnicy, ale chcecie nauczyć się bronić? Sprawdź, gdzie nas znajdziecie – dostępne są poniższe sekcje:

 

  • Krav maga Wrocław dla kobiet;
  • Krav maga Wrocław dla początkujących;
  • Krav maga Wrocław dla zaawansowanych;
  • Krav maga Wałbrzych – grupa mieszana;
  • Krav maga Świdnica – grupa mieszana;
  • Krav maga Lubin – grupa początkująca;
  • Krav maga Legnica – grupa początkująca.
Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?