Poznaj naszych instruktorów – Tadeusz Dubicki

Ćwiczenia krav magi wymagają profesjonalnej opieki i przemyślanych działań już od pierwszej wizyty na sali treningowej. Niezbędny jest zatem kompetentny instruktor, który będzie pełnić rolę nauczyciela, mentora i wsparcia w jednym. Doskonale to rozumiemy, dlatego Akademia Obrony Saggita wyróżnia się profesjonalizmem oraz najwyższymi standardami w działaniu. Nad ich przestrzeganiem czuwa właściciel Akademii, a zarazem główny instruktor – Tadeusz Dubicki.Kim jest Tadeusz Dubicki?

 

Historia krav magi w Akademii Obrony Saggita ściśle wiąże się z biografią Tadeusza Dubickiego, którą warto prześledzić już od dzieciństwa. To wtedy pojawiły się zainteresowania sztukami walki: najpierw boksem, potem – pod wpływem zafascynowania Bruce’m Lee – karate. Po szkole średniej Tadeusz podjął wyzwanie i złożył dokumenty do elitarnego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu na kierunek “Działania specjalne i dywersyjno-rozpoznawcze”. Tam zdobył kompetencje do dowodzenia jednostkami specjalnymi, które specjalizowały się w prowadzeniu działań dywersyjnych na tyłach wroga. 

Od Tadeusza wymagano szybkiego myślenia, trafnych decyzji i skutecznego rozwiązywania “problemów” osobowo-sprzętowych. 

 

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Tadeusz miał pierwszą styczność z krav magą, która mu towarzyszyła przez kolejne lata i ukończone fakultety. Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim pozwoliło mu zdobyć wiedzę na temat granic obrony koniecznej i możliwości wykorzystania krav magi w życiu codziennym. Pedagogika na Wyższej szkole pedagogicznej zagwarantowała niezbędne kompetencje do ciekawego i skutecznego nauczania oraz prowadzenia kursantów. Teologia na Papieskim Wydziale Teologicznym z kolei umożliwiła poznanie aspektów moralnych i etyki samoobrony, czyli odróżniania przemocy od ochrony własnego życia i zdrowia. To wszystko – w połączeniu z kompetencjami zdobytymi na sali treningowej w trakcie zajęć krav maga – ukształtowało Tadeusza jako jednego z najlepszych nauczycieli nie tylko w Polsce, ale i na świecie.Krav maga w Akademii Obrony Saggita

 

Czy wiedziałeś, że Akademia Obrony Saggita jest jedną z najwcześniej powstałych szkół krav magi w Polsce? Co więcej – Tadeusz jest pierwszym Polakiem, który uzyskał stopień Experta po pomyślnie zdanym egzaminie w Izraelu. Ale od początku – cofnijmy się do 2012 roku, kiedy Tadeusz miał już wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę z zakresu krav magi. Po przejściu przez stopnie Practicioner i Graduate podjął starania, by uzyskać stopień Expert nadawany wyłącznie w siedzibie Krav Maga Global w Izraelu. Oficjalny egzamin został przeprowadzony przez najlepszych kraverów na świecie pod przewodnictwem samego Eyala Yanilov. Tym sposobem Tadeusz uzyskał uprawnienia, dzięki którym wrótce stał się jednym z dwóch National Instructorów w Polsce.

 

Ten tytuł sprawił, że Tadeusz nie tylko gwarantował najwyższą jakość nauczania na swoich zajęciach, ale też szkolił przyszłych instruktorów. Przez ponad dekadę udało mu się wyszkolić ponad setkę osób z uprawnieniami instruktorskimi. Część z nich prowadzi swoje działalności i współpracuje z Saggitą, część zaś pozostała w strukturach Akademii Obrony Saggita i prowadzi zajęcia. Tadeusz nie zapomina o uczestnikach, którzy chcą po prostu nauczyć się skutecznej samoobrony. Tysiące osób pod jego okiem oraz pod nadzorem prowadzących zajęcia zdobyło kompetencje, które pomogą im wyjść z sytuacji zagrożenia życia. Poza grupami koedukacyjnymi prowadzone są zajęcia dla kobiet, a w najbliższym czasie powstanie również sekcja krav maga dla dzieci.Zajęcia z krav magi z Tadeuszem

 

Dynamiczny rozwój Akademii Obrony Saggita sprawił, że Tadeusz zdecydował się na ekspansję biznesową. Z jednej strony pojawiały się sekcje w kolejnych miastach na Dolnym Śląsku, takich jak Świdnica, Wrocław, Wałbrzych, Lubin i Legnica. Z drugiej zaś Saggita została wzbogacona o dwie kolejne odnogi – naukę strzelania oraz usługi ochrony VIP. Warto tutaj dodać że druga z usług, czyli ochrona VIP pozwala w praktyce wykorzystywać Tadeuszowi znajomość krav magi. Docenili to jego klienci, tacy jak: 

 

  • Piotr Kupicha – gitarzysta, wokalista i lider zespołu Feel;
  • Rafał Brzozowski – wokalista, prezenter, osobowość medialna;
  • David Gilmour – multiinstrumentalista, wokalista, członek zespołu Pink Floyd;
  • Leszek Możdżer – pianista, producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej;
  • Leszek Czarnecki – przedsiębiorca, jeden z najzamożniejszych Polaków;
  • Abp Celesino Migliore – szef dyplomacji Państwa Watykan w ONZ, Polsce i Francji;
  • Monika Kapil Mohta – ambasadorka Polski i Litwy oraz Szwecji i Łotwy w Indiach;
  • Paweł Kukiz – wokalista, poseł na Sejm RP, kandydat na prezydenta w 2015 roku;

 

Tak szeroki zakres obowiązków w Akademii Obrony Saggita sprawia, że zdecydowaną większość zajęć prowadzą zaufani wyszkoleni osobiście przez Tadeusza instruktorzy. Nie zmienia to jednak faktu, że prędzej czy później będziecie mieli okazję spotkać się z Tadeuszem, chociażby podczas egzaminu na wyższy stopień. Zachęcamy więc do zapisów – można to uczynić telefonicznie lub korzystając z formularza kontaktowego na naszej stronie.

Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?