Krav maga dla seniora – czy osoby starsze mogą ćwiczyć krav magę?

Emerytura to czas na realizowanie naszych pasji i hobby, na które w okresie życia zawodowego nie zawsze mieliśmy czas. To także konieczność zadbania o własną aktywność fizyczną i sprawność umysłu. Brak ruchu, monotonia i zasiedzenie w domu nie wpływają korzystnie na nasz okres seniorski. Ciekawym, a zarazem pożytecznym zajęciem jest nauka samoobrony – krav maga dla seniora. Czy osoby starsze mogą ćwiczyć krav magę? Czy będzie to dla nich bezpieczne zajęcie? Jakie choroby i przeciwwskazania dyskwalifikują seniorów z treningów krav magi?Krav maga jako nauka samoobrony

 

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb według hierarchii Maslowa. W domu, w otoczeniu bliskich większość z nas czuje się bezpiecznie, jednak poza nim nie zawsze może tak być. Choć na co dzień o tym nie myślimy, to w drodze do pracy, na zakupach czy nawet w kinie lub restauracji możemy paść ofiarą napaści. Dlatego znajomość podstawowych technik samoobrony to kwestia zaspokojenia potrzeby bezpieczeństwa. Jedną z najskuteczniejszych metod jest krav maga – szybkie myślenie, naturalne odruchy i pamięć mięśniowa pozwalają nam oddalić zagrożenie nawet ze strony liczniejszego i uzbrojonego agresora. Wcale nie trzeba być młodym, wysportowanym mężczyzną czy dobrze zbudowaną kobietą, żeby poradzić sobie w trakcie zajęć krav magi. Również dzieci i seniorzy odnajdą się podczas treningów krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu.Krav maga dla seniora

 

Osobom starszym rekomendujemy przystąpienie do zajęć w grupie początkującej (krav maga Wrocław) lub grupie mieszanej (krav maga Świdnica oraz krav maga Wałbrzych). Dla kobiet dobre będą również dedykowane zajęcia, które odbywają się przy ul. Worcella 3 we Wrocławiu. Nie przewidujemy odrębnej grupy dla seniorów – ćwiczenia odbywają się w grupach dla dorosłych, co najlepiej pozwala przygotować kursantów do samoobrony w codziennym życiu. Zajęcia dla seniora realizowane są pod czujnym okiem instruktorów posiadających stopnie G3-G5 (odpowiednik brązowego i czarnego pasa w karate). Udając się na trening, osoba może czuć się bezpiecznie, ponieważ wyszkolony personel już od pierwszych minut zaopiekuje się nią. Wszystkie ćwiczenia tłumaczone są stopniowo, z początku w wolnym tempie, następnie w dynamice zwarcia. Nie ma więc obaw o to, że coś będzie niejasne lub że instruktor pozostawi kursanta z wątpliwościami. Jakie są przeciwwskazania do ćwiczenia krav magi?

 

Jak w każdej aktywności fizycznej, tak i w krav madze konieczne jest świadome podejście do własnego zdrowia i respektowanie przeciwwskazań. Krav maga cechuje się bliskim kontaktem, wyprowadzaniem uderzeń i kopnięć na sparingpartnera. Same ćwiczenia zaś są intensywne i dynamiczne, przeplatane z przerwami na nawodnienie i odpoczynek. Choć nie wymagamy zaświadczeń lekarskich ani przedłożenia badań, to przystąpienie do treningu równoznaczne jest z oświadczeniem, że nie posiada się żadnych przeciwwskazań do krav magi. Zalecamy więc, by przed pierwszymi zajęciami skonsultować się z lekarzem POZ i ustalić, czy krav maga nie jest wykluczona. Do przeciwwskazań należą: nadciśnienie, zawroty głowy, problemy z utrzymaniem równowagi, uszkodzenia układu nerwowego, choroby kostno-stawowe (w tym zwyrodnienie stawów) oraz choroby psychiczne. Czy krav maga dla seniora będzie odpowiednia?

 

Krav maga jest sztuką samoobrony, która przyjmuje z otwartymi ramionami każdego, kto ma dobre intencje. Nie odrzucimy Cię ze względu na wiek – mogą z nami trenować zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. Biorąc pod uwagę konieczność dostarczania ruchu i nabycie praktycznych umiejętności, krav maga będzie dobrym miejscem dla seniora. Tym bardziej, że w naszej jesieni życia coraz częściej przebywamy sami – to świetna okazja, by poznać nowych ludzi, zawrzeć nowe znajomości. Jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach – nie warto zatajać informacji o złym samopoczuciu, o dolegliwościach i problemach uniemożliwiających treningi. Jeśli macie pewność, że z Waszym zdrowiem jest wszystko w porządku, zapraszamy na ćwiczenia! Zapisać można się telefonicznie pod numerem 510-930-460, poprzez formularz kontaktowy lub mailowo na biuro@akademiaobrony.pl.

Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?