Zapewne każdy z nas ma swoje odczucia i przekonania co do tego, jak minął rok 2023. Dla jednych był to okres wyjątkowy, być może niósł za sobą przełomy i ważne wydarzenia. Inni zaś mogą odbierać te 12 miesięcy jak każdy inny czas, bez szczególnych sytuacji. Dla nas jako zespołu Krav Maga Saggita ten rok był wspaniały, pełen fantastycznych chwil i owocnych treningów. Zapraszamy Was na nasze podsumowanie 2023 roku w formie liczb! Jakie cztery liczby okazały się wyjątkowo istotne i co one oznaczają?

(więcej…)

Początek grudnia w Polsce to nie tylko zimowa aura i przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. To także poszukiwanie upominków na Mikołajki, które już od blisko 600 lat obchodzimy 6 grudnia. Starając się sprawić przyjemność obdarowanemu, dbamy o dopasowanie prezentu do upodobań i hobby drugiej osoby. Co kupić na prezent osobie, która trenuje i chodzi na zajęcia krav maga? Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów dla każdego, kto ćwiczy samoobronę!

(więcej…)

Podczas zajęć z krav magi dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników. Jednak – jak w każdym sporcie – nie sposób całkowicie wyeliminować ryzyka kontuzji. Można jednak zminimalizować kontuzjogenne czynności poprzez stosowanie ochraniaczy. Poza obowiązkowymi rękawicami i ochraniaczami na szczękę, warto wyposażyć się w ochronę goleni, piszczeli i stóp. Takie zabezpieczenie gwarantują ochraniacze na piszczele do kickboxingu, muay thai i innych sportów walki.

(więcej…)

Każdy z nas codziennie narażony jest na sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu. Ryzyko kradzieży, napaści, pobicia czy gwałtu dotyka każdego z nas. Zajęcia z krav magi to doskonała okazja, by nauczyć się samoobrony i prawidłowego reagowania na niebezpieczne zdarzenia. Czy każda osoba poradzi sobie podczas treningów? Jaki jest limit wiekowy na krav magę i czy dzieci również mogą przyjść na zajęcia?

(więcej…)

Zdolność do samoobrony to jedna z najważniejszych i najbardziej podstawowych umiejętności. Coraz więcej osób rozumie tę potrzebę i decyduje się na rozpoczęcie treningów krav magi. Wciąż jednak niektórzy wahają się i mają wątpliwości, czy krav maga to na pewno odpowiednie zajęcia. W tym tekście przybliżamy strukturę treningu krav magi i wyjaśniamy, czemu służą poszczególne moduły.

(więcej…)

Krav maga to metoda samoobrony, która jest aktualnie jedną z najpopularniejszych na świecie. Proste rozwiązania, dynamika oraz wysoka skuteczność sprawiają, że jest to uniwersalny system samoobronny. Przy odpowiedniej intensywności i metodologii treningowej, postępy w przyswajaniu nowych umiejętności widać  z treningu na trening. Przekonaj się, dlaczego warto zapisać się na krav magę!

(więcej…)

Krav maga Saggita serdecznie zaprasza wszystkich na zajęcia w ramach nowych naborów 2023/2024. Zajęcia prowadzone w grupach mieszanych oferują wysoki poziom wyszkolenia zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym kraverom. Na kursy samoobrony może przyjść każdy, niezależnie od doświadczenia kraverskiego, wieku czy płci. Nasi instruktorzy będą na Was czekać we Wrocławiu, Świdnicy oraz w Wałbrzychu!

(więcej…)

Samoobrona to bezcenna umiejętność, która w chwili ataku pozwoli Ci ocalić zdrowie, a nawet życie. Prostą, a zarazem skuteczną metodą walki jest krav maga, która stawia na maksymalną efektywność przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych środków. Znajomość kilkunastu podstawowych technik znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Daje też pewność, że w momencie zagrożenia będziemy w stanie ochronić siebie i swoich bliskich.

(więcej…)

Krav maga to zyskująca coraz większą popularność sztuka samoobrony. Choć wiele osób uważa ją za formę walki, to w rzeczywistości cały system jest niezwykle skuteczny. Krav maga sprawia, że nawet filigranowa kobieta jest w stanie pokonać ciężkiego lub umięśnionego mężczyznę. Z myślą o paniach przygotowaliśmy specjalną sekcję. Dlaczego warto zapisać się na dedykowaną krav magę dla kobiet?

(więcej…)

Skuteczna samoobrona to przede wszystkim walka wszelkimi dostępnymi metodami i przedmiotami, które mamy do dyspozycji. Poza umiejętnościami przyswojonymi na zajęciach z krav magi, warto wyposażyć się w poręczne i dyskretne środki, które nam pomogą. Wiele osób decyduje się na gaz pieprzowy, który zmieści się do torebki lub w kieszeniach spodni. Co warto wiedzieć na temat gazu pieprzowego, jakie są jego rodzaje i czy gaz pieprzowy jest skuteczny?

(więcej…)