5 mitów na temat krav magi

Krav maga to jedna z najpopularniejszych sztuk walki, która w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Oglądając materiały z zajęć można zauważyć, jak dynamiczne, a zarazem skuteczne są nauczane techniki w systemie samoobrony krav maga. Jednakże jak w każdej dziedzinie życia, tak i tu panują pewne stereotypy dotyczące nie tylko samych zajęć, ale też i ludzi w nich uczestniczących. Konfrontujemy się z pięcioma najpopularniejszymi mitami na temat krav magi i wyjaśniamy, co mija się z prawdą.



Krav maga promuje przemoc / uczy się bić

 

Faktem jest, że krav maga to bezwzględny, niekiedy brutalny system walki, którego celem jest możliwie szybka i skuteczna neutralizacja zagrożenia. Nieprawdą jest jednak to, że celem krav magi jest nauka bicia się, promowania agresji czy przemocy. Jest dokładnie odwrotnie: doświadczeni kraverzy wiedzą, że podstawą jest dążenie do deeskalacji zagrożenia lub oddalenie się od niebezpieczeństwa. Celem krav magi jest – jak już wspomnieliśmy – neutralizacja zagrożenia, czyli przywrócenie stanu bezpieczeństwa bez angażowania się w prymitywną bijatykę. Podczas zajęć z krav magi w Akademii Obrony Saggita dowiesz się, że jest to przede wszystkim nauka samoobrony w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i bliskim, a nie prowokowania do agresji. 



Krav maga sprawdzi się tylko w wojsku lub w policji

 

Krav maga powstała w latach 30-tych XX wieku z myślą o walce z lepiej uzbrojonym przeciwnikiem, jakim byli naziści wobec cywili żydowskich. Na drodze powstawania nowych i ulepszania istniejących technik stworzono system w obecnym kształcie. Bardzo szybko został zaimplementowany w izraelskim wojsku i policji tuż po powstania państwa Izrael w 1948 roku. Jak się jednak okazuje, nie tylko te służby skorzystają na praktycznej znajomości krav magi. Również cywile mogą nauczyć się tej sztuki samoobrony, dzięki czemu zyskają pewność siebie i umiejętność wybrnięcia z niebezpiecznych sytuacji. Warto zwrócić uwagę, że z krav magi po dziś dzień korzystają liczne formacje mundurowe na całym świecie, co stanowi najlepszą rekomendację do wybrania właśnie tej formy samoobrony.



Aby trenować krav magę, musisz mieć dobrą kondycję

 

Ten mit jest jednym z najczęstszych powodów, dla którego część osób obawia się przyjść na pierwsze zajęcia. Trzeba przyznać, że sekwencje ruchów i ogólna dynamika zajęć może wyglądać jak coś, co wymaga dobrej kondycji. Prawda jest jednak taka, że nie musisz być ani sportowym maniakiem, ani długodystansowcem, ani mistrzem gibkości. Wystarczą chęci i stosowanie się do poleceń, by skutecznie przyswajać kolejne techniki krav magi. Nawet jeśli przez ostatnie kilka lat nie odwiedzałeś siłowni, boiska czy basenu, jesteś w stanie efektywnie funkcjonować podczas zajęć z krav magi. Jeśli w ogóle nie było Ci po drodze ze sportem, to krav maga będzie idealnym pomysłem na powrót do aktywności fizycznej – dzięki niej poprawisz swoją kondycję oraz koordynację ruchową.



Krav maga przeznaczona jest tylko dla osób dorosłych

 

Ten mit związany jest bezpośrednio z przekonaniem, że krav maga jest brutalną i agresywną sztuką walki i jako taka nie nadaje się dla dzieci. Błąd! Akademia Obrony Saggita prowadzi specjalne zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży, podczas których nauczą się skutecznej samoobrony. Oczywiście, zajęcia w swojej formie wyglądają nieco inaczej niż te prowadzone dla dorosłych. Tutaj rozwój psychofizyczny i zdobywanie kompetencji samoobronnych spotykają się z dobrą zabawą i frajdą. To także hartowanie charakteru i promowanie takich postaw, jak wzajemny szacunek i koleżeństwo. Z myślą o całych rodzinach – zarówno młodzieży, jak i dzieciach – organizujemy cykliczne obozy krav maga, gdzie łączy się wypoczynek i treningi sztuk walki. Przyprowadź swoje dziecko na zajęcia próbne i sprawdź, co możemy Wam zaproponować!



Zajęcia z krav magi są drogie


Hasłem kluczowym w tym stwierdzeniu jest słowo “drogie” – jest to kwestia indywidualnej percepcji. Dla jednych wydatek rzędu 200 złotych może okazać się niemożliwy, dla innych zaś 2000 złotych będzie niewielką kwotą. Mając ten fakt na uwadze, zoptymalizowaliśmy koszt naszych zajęć w taki sposób, by z jednej strony kurs krav magi był powszechnie dostępny, a jednocześnie warunki treningu były komfortowe. Efektem tego jest jedna z najlepszych stawek za zajęcia krav maga we Wrocławiu, Wałbrzychu i Świdnicy. Warto pamiętać, że doceniamy osoby związujące się z Akademią Obrony Saggita na dłużej – przy zakupie trzymiesięcznego kursu, czwarty miesiąc treningów jest bezpłatny. Posiadacze karty Medicover Sport mogą zapisać się na kurs krav magi we Wrocławiu bez dodatkowych opłat.

Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?