Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!

Samoobrona to bezcenna umiejętność, która w chwili ataku pozwoli Ci ocalić zdrowie, a nawet życie. Prostą, a zarazem skuteczną metodą walki jest krav maga, która stawia na maksymalną efektywność przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych środków. Znajomość kilkunastu podstawowych technik znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Daje też pewność, że w momencie zagrożenia będziemy w stanie ochronić siebie i swoich bliskich.Dlaczego warto znać techniki samoobrony?

 

Choć na co dzień o tym nie myślimy, to zagrożenie ze strony napastników jest realne w wielu sytuacjach. Szczególnie w dużych miastach, takich jak Poznań czy Wrocław pojawia się iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa i myślenie w stylu “przecież to może zdarzyć się innym, a nie mi”. Pakowanie zakupów przy samochodzie, odbieranie dziecka ze szkoły czy samotny powrót z pracy lub od znajomych może być momentem, w których zostaniemy zaatakowani. Mowa tu nie tylko o kradzieży, ale też o rozbojach z użyciem niebezpiecznego narzędzia, próbach gwałtu czy porwań. Policja nie zawsze będzie w stanie nam pomóc – dane z GUS wskazują, że wykrywalność przestępstw w Polsce stanowi około 50%.

 

Świadomość istnienia zagrożenia to jedna kwestia – zupełnie inna to fakt, w jaki sposób zareagujemy w obliczu niebezpieczeństwa. Większość ludzi zaczęłaby panikować, w ten sposób pokazując, że napastnik wygrał i ma całkowitą kontrolę nad sytuacją. Część osób z pewnością będzie przekonana o tym, że zdąży uciec lub wyjdzie zwycięsko z konfrontacji. Co jeśli agresorem będzie znacznie silniejszy, bardziej wysportowany lub uzbrojony człowiek? A co w momencie, gdy zaczepi nas nie jeden, ale aż trzech lub czterech napastników? Znając techniki samoobrony takiej jak krav maga, możliwe będzie wyjście z opresji cało, neutralizując napotkane zagrożenie.Krav maga – co to jest?

 

Krav maga to forma samoobrony dostosowana do realiów walki ulicznej, gdzie liczy się szybkie i skuteczne oddalenie zagrożenia. Powstała ona w latach 30-tych XX wieku z inicjatywy Imiego Lichtenfelda – członka mniejszości żydowskiej, który mieszkał w Czechosłowacji. Rosnące nastroje antysemickie sprawiały, że coraz powszechniejsze stały się napaści na Żydów inspirowane przez liczne, nierzadko uzbrojone grupy. Imi wykorzystał swoje doświadczenie w boksie i wiedzę na temat samoobrony przekazaną mu przez ojca – inspektora policji. Wkrótce okazało się, że jego styl samoobrony jest nie tylko skuteczny, ale również przystępny w nauce. Historię Imiego Lichtenfelda opisywaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

 

Dziś krav maga jest jedną z najpowszechniejszych sztuk samoobrony na całym świecie. Korzysta z nich liczne grono służb mundurowych: od amerykańskiej policji przez wojska izraelskie aż po polskie siły specjalne. W ich przypadku stosowany jest wariant militarny krav magi, czyli taki, który stawia nie tylko na neutralizację zagrożenia, ale również eliminację przeciwnika. W wariancie cywilnym priorytetem jest szybkie i skuteczne usunięcie zagrożenia poprzez czasowe wyłączenie przeciwnika z walki. Fenomen krav magi polega na tym, że każda osoba – niezależnie od wieku, płci, trybu życia czy kondycji – jest w stanie skutecznie się obronić mimo niesprzyjających okoliczności.Krav maga dla początkujących w Akademii Obrony Saggita

 

Akademia Obrony Saggita posiada w swojej ofercie zajęcia z krav magi w trzech miastach: Świdnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu. Współpracujemy także z sekcjami w Lubinie i Legnicy, które prowadzone są przez współpracującą z nami akademię Be Safe. Jedna jednostka treningowa trwa 1,5 godziny, a treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Nabory do grup zajęciowych przeprowadzane są w trybie ciągłym, co oznacza, że w każdej chwili możecie się do nas dopisać. Każda grupa otwarta jest na osoby początkujące, a sekcje w Lubinie i Legnicy ukierunkowane są na osoby, które nigdy wcześniej nie trenowały krav magi. Dodatkowo, we Wrocławiu odbywa się krav maga dla kobiet – dedykowana sekcja zajęć skierowana tylko do pań.


Akademia Obrony Saggita to miejsce, w którym szybko i skutecznie nauczysz się bronić. Doświadczenie instruktorów, ściśle wytyczona ścieżka szkoleniowa oraz duża ilość sparingów sprawi, że już od pierwszych zajęć zyskasz cenne, praktyczne doświadczenie. Stawiamy na realizm i sytuacje z życia wzięte, ponieważ chcemy, by w każdym momencie możliwe było podjęcie skutecznej samoobrony. Jeśli jesteś nowicjuszem, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty miesięcznego karnetu, który pozwoli Ci poznać podstawy krav magi. Po tym czasie będziesz wiedzieć, czy krav maga to forma samoobrony do Ciebie. Dla kobiet przygotowaliśmy ofertę specjalną – cztery miesiące treningu w cenie trzech! Darmowy miesiąc treningu możesz odebrać pod tym linkiem, opłacając cykl treningów z góry.

Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?
Typowe błędy podczas krav magi. Jak unikać złych nawyków w trakcie treningu?