Podsumowanie 2023 roku w liczbach – Krav Maga Saggita

Zapewne każdy z nas ma swoje odczucia i przekonania co do tego, jak minął rok 2023. Dla jednych był to okres wyjątkowy, być może niósł za sobą przełomy i ważne wydarzenia. Inni zaś mogą odbierać te 12 miesięcy jak każdy inny czas, bez szczególnych sytuacji. Dla nas jako zespołu Krav Maga Saggita ten rok był wspaniały, pełen fantastycznych chwil i owocnych treningów. Zapraszamy Was na nasze podsumowanie 2023 roku w formie liczb! Jakie cztery liczby okazały się wyjątkowo istotne i co one oznaczają?

41

Sednem każdej organizacji są jej członkowie, więc naszego podsumowania nie mogliśmy rozpocząć inną cyfrą, niż 41. Jest to liczba osób, która w tym roku uzyskała promocję na wyższy stopień P lub G krav magi. Bywały też takie osoby, które w ramach jednego roku kalendarzowego przeszył o dwa szczeble, co tylko podkreśla ich wytrwałość w treningach. Z jednej strony to wyróżnienie, zwieńczenie pewnego etapu i poczucie satysfakcji z przebytej drogi. Z drugiej zaś to zobowiązanie, by z rozwagą używały swoich umiejętności i nieustannie pracowały nad swoimi charakterami. Czy 41 absolwentów to dużo, czy też mało osób? Naszym zdaniem to całkiem duża liczba, jednak niezupełnie słuszne jest rozpatrywanie jej w kategorii ilościowej. Znacznie lepiej spojrzeć na jakość prezentowaną przez naszych uczestników. Ich systematyczność, samozaparcie i gotowość do nauki jest godna podziwu. Wśród tych 41 osób są też weterani, którzy towarzyszą nam niemalże od samego początku istnienia Akademii Obrony Saggita i cały czas pną się po szczeblach kraverskich!

 

3

Kolejna w naszym zestawieniu jest ilość miejscowości, w których odbywają się zajęcia pod egidą Saggity. Dokładnie w trzech miastach możecie z nami nauczyć się skutecznej samoobrony: w Świdnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu. Dla przypomnienia:

  • Wrocław – Hala Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, ul. Worcella 3
  • Świdnica – Hala Szkoły Podstawowej nr 6, ul. Jodłowa 21
  • Wałbrzych – Hala OSiR, ul. Chopina 1

Pojawiają się pytania o rozszerzenie oferty krav maga na nowe miejscowości, takie jak Bolesławiec, Legnica czy Strzegom. Na ten moment nie podjęliśmy decyzji o ofercie w innych lokalizacjach. Osobom, którym nie po drodze z naszymi rejonami możemy polecić zajęcia Be Safe w Lubinie i Legnicy z instruktorem Adamem.

 

468

Trzecia liczba ukaże zakres pracy każdej kraverki i każdego kravera z naszej Akademii. W każdej z lokalizacji odbywają się zajęcia 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Wydawać by się mogło, że to nie jest dużo, jednak sumaryczna ilość godzin treningów w roku robi wrażenie. To aż 468 godzin wspólnej nauki, nie wliczając wszelkiego rodzaju szkoleń specjalnych i kursów, które przeprowadzaliśmy w ramach pokazów charytatywnych czy autopromocji. Każda z tych 468 godzin była solidnie przepracowana i z perspektywy trenerskiej jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieliśmy satysfakcję odnotowując realne postępy i wzrost umiejętności kursantów. Wiedzieliśmy (i dalej widzimy) ogromne zaangażowanie w naszych podopiecznych. W tym roku liczymy na co najmniej powtórzenie tego wyniku, chcemy też zwiększyć liczbę seminariów i szkoleń specjalnych. Planujemy również obóz krav maga w okresie wakacyjnym, na wzór wcześniejszego wyjazdu do Cetniewa. Jednak o tym planowanym szkoleniu powiemy więcej już na wiosnę na naszym blogu i profilu na Facebooku!

 

6

Ta liczba niejako spina wcześniejsze 468 godzin treningowych w 3 lokalizacjach. Szóstka – tylu trenerów prowadzi zajęcia z krav magi pod sztandarem Akademii Obrony Saggita. Przewodzi im szef wyszkolenia – Tadeusz Dubicki, który osobiście wyszkolił każdego instruktora Saggity. W tym miejscu warto również dodać ciekawostkę: Tadeusz jako pierwszy Polak uzyskał mistrzowski stopień Master z rąk Eyala Yanilova. Dla przypomnienia – Eyal jest przewodniczącym Krav Maga Global i bezpośrednim spadkobiercą wiedzy od twórcy systemu krav maga – Imiego Lichtenfelda. To gwarancja, że nie tylko Tadeusz, ale i inni instruktorzy odznaczają się najwyższym poziomem kompetencyjnym do przekazywania wiedzy. To z kolei przekłada się na fantastyczne wyszkolenie i satysfakcję naszych kursantów z poziomu prowadzonych zajęć. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować wszystkim instruktorom (wierzymy, że czytacie tego bloga 😉) za ich gotowość do współpracy i za otwartość na drugiego człowieka.

Podobne Newsy
Prezent na Mikołajki dla osoby trenującej krav magę
Ochraniacze na piszczele – wszystko, co warto wiedzieć
Krav maga – dla kogo? Kto może zapisać się na zajęcia krav maga?
Jak wygląda trening krav maga? Zajęcia z krav magi w Akademii Obrony Saggita