Ochraniacze na przedramiona do krav magi – jak dobrać?

Decydując się na treningi jakichkolwiek sportów walki lub samoobrony typu full contact, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie. Ochraniacze pozwalają uniknąć szeregu niebezpiecznych kontuzji, zapewniając bezpieczeństwo tak sobie, jak i partnerowi sparingowemu. Rozsądną propozycję dla każdej osoby trenującej krav magę są ochraniacze na przedramiona. Chociaż nie są one wymagane, tak jak suspensory czy rękawice, to ich obecność może znacznie pomóc.Ochraniacze przedramion – co warto o nich wiedzieć?

 

Ochraniacz na przedramię obecny jest w szeregu dyscyplin sportowych – nie tylko w sztukach walki. Z takiej formy ochrony korzystają między innymi siatkarze (redukcja urazów, większa precyzja odbioru piłki), łucznicy (ochrona przed zranieniem cięciwą łuku) czy narciarze (zapobieganie kontuzjom przy upadku). Wskutek tego przyjmują one szereg form – od materiałowych rękawków siatkarskich przez twarde kompozyty polimerowe. Jednak w sportach full contact stosuje się ochraniacze podobne do tych, które zakłada się na piszczele. Od strony osoby atakującej znajduje się materiał amortyzacyjny, na przykład pianka EVA obleczony osłoną winylową, poliuretanem czy skórą. Od strony osoby broniącej się znajduje się elastyczny materiał, którego zadaniem jest dopasować się do budowy ciała i zapewnić maksymalne przyleganie do ramienia.Ochraniacze przedramion do krav magi

 

Krav maga jest sztuką samoobrony, która w maksymalny sposób odwzorowuje realne warunki zagrożenia. Napaść na parkingu centrum handlowego, w ciemnej uliczce czy przy samochodzie to codzienność, z którą mierzą się adepci na zajęciach. Aby się skutecznie obronić, krav maga zaleca korzystanie ze wszelkich dostępnych narzędzi i otoczenia, czerpiąc tym samym z rozmaitych sztuk walki. Boks, brazylijskie jiu jitsu, taekwon-do, karate czy kickboxing to tylko niektóre z wykorzystywanych dyscyplin. Szukając ochraniacza na przedramiona, nie znajdzie się typowej protekcji dedykowanej krav madze. Czy to jednak oznacza, że nie można stosować ochraniaczy w trakcie treningu krav maga? Nie! Można we własnym zakresie poszukać ochraniaczy przedramion, które z powodzeniem sprawdzą się podczas zajęć z krav magi. Rekomendujemy poszukiwania w dziale z ochroną taekwon-do, przy czym warto brać pod uwagę te modele, które gwarantują osłonę łokci.Dlaczego ochraniacze na przedramię nie są obowiązkowe?

 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z krav magą, to zapewne kompletujesz swoją listę niezbędnych akcesoriów. Na tej, która została zaproponowana przez Akademię Obrony Saggita nie znajdziesz jednak ochraniaczy na przedramiona. Dlaczego? Ponieważ jest to jeden z wydatków, który możesz ponieść w późniejszym okresie i nie jest on niezbędny już na starcie. Ponadto ryzykowne blokowanie ciosów przedramionami jest na tyle rzadko wykorzystywane, że nie stwarzają znacznego ryzyka kontuzji. Oczywiście, nie odradzamy ani nie zniechęcamy do zakupu ochraniaczy przedramion – przezorny zawsze ubezpieczony. Nie jest to jednak wydatek, który stałby na równi z suspensorem damskim lub męskim, rękawicami do krav magi czy ochraniaczem na zęby. Jeśli będziecie zainteresowani zakupem ochraniacza na przedramiona, możecie skonsultować swój wybór z naszymi trenerami. Ich doświadczenie pomoże w ocenie, który z wybranych przez Was modeli okaże się najlepszym wyborem.Jak dobrać ochraniacze na przedramiona?

 

Ochraniacze na przedramiona sprzedawane są najczęściej w rozmiarówce znanej nam z innych zakupów odzieżowych – od XS do XXL. Przy czym należy pamiętać, że rozmiar ten ma odpowiadać gabarytom naszych ramion i przedramion, a nie całej sylwetki. Może się bowiem okazać, że bardzo szczupła, lecz wysoka osoba nosi koszulki w rozmiarze S/M, lecz odpowiednim ochraniaczem będzie rozmiar L. Dlatego też warto zweryfikować, dla jakiej długości ramienia przeznaczony jest dany ochraniacz. Standardowa rozmiarówka ochraniaczy na przedramiona wygląda następująco:

 

  • XS – dla osób o wzroście poniżej 130 cm i obwodzie nadgarstka do 14 cm
  • S – dla osób o wzroście 130 – 150 cm i obwodzie nadgarstka 14 – 15 cm
  • M – dla osób o wzroście 150 – 170 cm i obwodzie nadgarstka 15 – 16 cm
  • L – dla osób o wzroście 170 – 188 cm i obwodzie nadgarstka 16 – 17 cm
  • XL – dla osób o wzroście 188 – 195 cm i obwodzie nadgarstka 17 – 18,5 cm
  • XXL – dla osób o wzroście powyżej 195 cm i obwodzie nadgarstka powyżej 18,5 cm
Podobne Newsy
Nowe nabory ruszyły! Krav maga we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu
Krav maga dla początkujących – naucz się skutecznej samoobrony!
Krav maga dla kobiet – 5 powodów, dla których warto zapisać się na kurs tylko dla pań
Gaz pieprzowy – rodzaje, cena. Czy gaz pieprzowy pomoże w samoobronie?